اطلاعات تماس

طراحی نما داخلی ساختمان

طراحی نما داخلی ساختمان یکی از اصول مهم در معماری است. به طور کلی می‌توان گفت که دیزاین و معماری به دو دسته کلی، داخلی و خارجی تقسیم می‌شود. طراحی بیرونی نقش مهمی در شکل‌دهی هویت بصری ساختمان‌ها ایفا می‌کند و به جذابیت زیبایی‌شناختی، عملکرد و تأثیر کلی آن‌ها بر محیط اطراف کمک می‌کند. Exterior Design که در اصل یک کلمه لاتین است، به ظاهر خارجی یک شی خاص اشاره دارد. مردم اغلب در ابتدا ادعا می کنند که زیبایی درونی مهمتر است. با این حال، در واقعیت، ما به زیبایی ظاهری به اندازه زیبایی درونی اهمیت می دهیم. در زندگی روزمره، وقتی به یک شی یا یک شخص نگاه می کنیم، ابتدا ظاهر بیرونی آن ها را ارزیابی می کنیم و سپس به درون نگاه می کنیم. طراحی خارجی شامل ظاهر ساختمان‌ها است. این شامل عناصری مانند نما، روکش، سقف و عناصر فونداسیون می شود. طراحی بیرونی یک تمجید کامل از معماری یک فضا یا مکان زندگی است.

چه طراحی نما یک خانه مسکونی، یک فضای تجاری یا یک سازه عمومی، طراحی بیرونی یک ملاحظات کلیدی است که شامل ترکیبی متفکرانه از دید هنری و عملی است. در این کاوش جامع، به جنبه‌های مختلف طراحی بیرونی، از جمله ملاحظات کلیدی، سبک‌های مختلف و نحوه انتخاب بهترین طراحی بر اساس سلیقه شخصی خواهیم پرداخت.

آینه و کنسول روشویی
آینه و کنسول روشویی

در مورد نما ساختمان این در حالی است که معماری داخلی هنر، علم، و برنامه‌ریزی تجاری یک راه‌حل داخلی خلاقانه، فنی، پایدار و کاربردی است که با معماری یک فضا مطابقت دارد، در حالی که فرآیند و استراتژی را در بر می‌گیرد، الزامی برای رفاه، ایمنی و سلامت، با تصمیمات آگاهانه در مورد سبک و زیبایی شناسی. به طور کلی می‌توان گفت که طراحی داخلی یک زمینه پویا و در حال تحول است که فراتر از زیبایی شناسی است و بر عملکرد، راحتی و فضای کلی فضاهایی که در آن زندگی می کنیم تأثیر می گذارد. چه در طراحی نما یک خانه، دفتر یا یک مکان تجاری، محیط داخلی نقش مهمی در شکل دادن به تجربیات روزانه ما دارد.

در این متن گروه صنایع چوب نما، با سال‌ها سابقه در زمینه طراحی به قلمرو چندوجهی طراحی داخلی می پردازد، در مورد ملاحظات کلیدی، سبک های مختلف طراحی بحث می کند و بینشی در مورد چگونگی انتخاب بهترین طراحی داخلی بر اساس سلیقه شخصی ارائه می دهد.

طراحی و اجرای فضای نشیمن (تیوی وال)
طراحی و اجرای فضای نشیمن (تیوی وال)

چطور نمای داخلی ساختمان خود را انتخاب کنیم؟

در انتخاب طراحی نما داخلی ساختمان، ملاحظات کلیدی وجود دارند که باید در نظر داشت. مهم‌ترین اصل، کارکرد و هدف است. در واقع می‌توان گفت که توجه به عملکرد و هدف فضا اولین قدم است است. چرا که هر فضایی عملکرد خاصی را انجام می دهد و طراحی باید کاربرد مورد نظر آن را منعکس و بهبود بخشد. در مورد بررسی نما باید بدانیم که درک نیازها و فعالیت هایی که در یک فضای معین انجام می شود برای ایجاد طرحی که هم کاربردی و هم از نظر زیبایی دلپذیر باشد، ضروری است. در مرحله بعدی باید بر اساس هدف، برنامه ریزی فضای کارآمد باید مورد توجه قرار گیرد. که این امر شامل چیدمان مبلمان، وسایل و سایر عناصر برای استفاده بهینه از فضای موجود است. باید به جریان ترافیک، مسیرهای روشن و چیدمان مبلمان، همچنین جزئیاتی مانند اکسسوری‌ها و انواع درب برای ایجاد یک چیدمان هماهنگ و کاربردی توجه شود.

در مورد اهمیت نما و طراحی نما همچنین باید توجه داشته که رنگ ها تاثیر عمیقی بر حال و هوای فضا دارند. انتخاب طرح رنگ باید با هدف اتاق هماهنگ باشد و احساسات مورد نظر را برانگیزد. تن های گرم مانند قرمز و زرد می توانند فضایی دنج و جذاب ایجاد کنند، در حالی که تن های سرد مانند آبی و سبز می توانند حس آرامش و آرامش را القا کنند. نکته مهم بعدی، ملاحظات عملی مانند محدودیت بودجه و منابع موجود نقش مهمی در طراحی داخلی دارند. ایجاد یک بودجه واقعی و اولویت بندی هزینه ها می تواند تصمیم گیری را هدایت کند و به دستیابی به فضایی با طراحی نما خوب بدون فراتر از محدودیت های مالی کمک کند.

طراحی و اجرای ازاره نوردار سرویس مهمان
طراحی و اجرای ازاره نوردار سرویس مهمان

انتخاب طراحی نما داخلی ساختمان

انتخاب بهترین طراحی داخلی ساختمان برای طراحی نما داخلی باید بر اساس اهداف شما برای فضا و ساختمان و همچنین بر اساس سلیقه شخصی شما انتخاب شود. در همین راستا باید ترجیحات سبک خود را تعریف کنید. به بیان دیگر باید شما فرآیند طراحی نما داخلی را با شناسایی ترجیحات سبک شخصی خود شروع کنید. رنگ ها، الگوها و زیبایی شناسی کلی را در نظر بگیرید که با شما طنین انداز می شود. خواه جذب گرمای طراحی سنتی، شیک بودن طراحی مدرن، یا خلاقیت طراحی التقاطی شده باشید، درک ترجیحات شما اولین قدم است. در ادامه با توجه به این مورد، به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • هدف فضا را  در نما ساختمان نظر بگیرید:

  هدف هر فضا باید تصمیمات طراحی نما ساختمان را هدایت کند. به عنوان مثال، اتاق نشیمن ممکن است راحتی و اجتماعی شدن را در اولویت قرار دهد، در حالی که یک دفتر خانگی ممکن است نیاز به تمرکز بر بهره وری و سازماندهی داشته باشد. طراحی نما را متناسب با نیازهای خاص هر اتاق تنظیم کنید.

 • تعادل زیبایی شناسی و عملکرد:

  ایجاد تعادل بین زیبایی شناسی و عملکرد در طراحی نما داخلی بسیار مهم است. این امر عموما توسط حتی طراحان نیز نادیده گرفته می‌شود. اما در حالی که ایجاد فضاهای جذاب بصری مهم است، ملاحظات عملی مانند راحتی، سهولت استفاده و کارایی را نباید نادیده گرفت. یک نما خوب طراحی شده به طور یکپارچه هر دو جنبه را ادغام می کند. راحتی کاربر باید در اولویت برنامه قرار گیرد.

 • هماهنگ کردن رنگ ها و بافت ها:

  برای ایجاد یک تجربه بصری هماهنگ در نما ساختمان به طرح رنگ و بافت توجه کنید. رنگ هایی را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند و حال و هوای مورد نظر را تداعی کنند. برای افزودن عمق و جذابیت به فضا، انواع بافت ها را آزمایش کنید. سپس با لوازم جانبی و دکور شخصی سازی کنید. چرا که شخصی‌سازی برای اینکه فضا واقعاً متعلق به شما باشد، کلیدی است. لوازم جانبی، آثار هنری و وسایل دکوری را که شخصیت و علایق شما را منعکس می‌کنند، بگنجانید. این لمس های شخصی شخصیت و گرما را به طراحی نما کلی می بخشد.

 • چیدمان مختلف را آزمایش کنید:

  چیدمان مبلمان نقش بسزایی در عملکرد و جذابیت بصری یک فضا دارد. چیدمان های مختلف مبلمان را آزمایش کنید تا بهینه ترین چیدمان را بیابید. عواملی مانند جریان ترافیک، نقاط کانونی و جریان کلی اتاق را در نظر بگیرید. در این امر باید توجه داشته باشید که پایداری بلند مدت را در نظر بگیرید. هنگام انتخاب متریال و مبلمان، پایداری طولانی مدت آنها را در نظر بگیرید. مواد بادوام را انتخاب کنید که نگهداری آنها آسان باشد. سرمایه گذاری در قطعات با کیفیت ممکن است به هزینه اولیه بالاتری نیاز داشته باشد.

 

آینه و کنسول روشویی
آینه و کنسول روشویی

با گروه صنایع چوبی نما، بهترین‌ها را تجربه کنید

هدف شما از طراحی نما داخلی ساختمان هر چه که باشید، گروه صنعتی نما، با سال‌ها سابقه و انواع پروژه‌ها در زمینه انواع دکورهای چوبی، به شما کمک می‌کند تا انتخابی شکیل و مناسب نیازهای خود داشته باشید. گروه نما با بررسی سلایق و نیازهای شما، یک طراحی اصولی و کامل انجام داده و بر اساس اصول معماری داخلی، اجرای کار را به شیوه‌ای لوکس و منحصر به فرد برای شما در نظر می‌گیرد. در نتیجه این امر، شما یک فضای شخصی‌سازی شده و زیبا دارید، که اصل پایداری در آن رعایت شده و به گونه‌ای طراحی شده است تا زیبایی، اصالت و لوکس بودن را در کنار کاربرد بهینه برای شما فراهم آورد.

021-22014197
021-26231512

زمان مطالعه 4 دقیقه

گروه پژوهشی نما

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *